EAThampton · Our Weekly "Socially Appropriate" Supper Club Has Moved to Thursday Evenings!

Collection: Groceries to Go

35 products
  • Organic Blackberries 6 oz package
    Organic Blackberries 6 oz package
    Regular price
    $5.25
    Sale price
    $5.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Clementines - 2 lb
    Clementines - 2 lb - 2 lb bag
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Avocados - each
    Avocados - each
    Regular price
    $2.75
    Sale price
    $2.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bag of Organic Artisanal Lettuces - 1/3 lb
    Bag of Organic Artisanal Lettuces - 1/3 lb
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Limes
    Limes - each
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bouquet Garni - Bunch of Cooking Herbs
    Bouquet Garni - Bunch of Cooking Herbs - each
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Asparagus per lb.
    Asparagus per lb.
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk Pail Apples
    Milk Pail Apples - each
    Regular price
    $1.75
    Sale price
    $1.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Onions - lb
    Red Onions - lb - per lb.
    Regular price
    $2.25
    Sale price
    $2.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Local Organic Spinach - 1/3 lb.
    Local Organic Spinach - 1/3 lb.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cabbage - per head
    Cabbage Hamptons Groceries to Go
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Carrots - 2 lb
    Carrots - 2 lb - 2 lb bag
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yukon Gold Potatoes - lb
    Yukon Gold Potatoes - lb
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jalapenos
    Jalapenos
    Regular price
    $0.30
    Sale price
    $0.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Endive
    Endive
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Romaine Lettuce - per head
    Organic Romaine Lettuce - per head
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Garlic – 8 oz.
    Garlic – 8 oz.
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Local Organic Kale - 1/3 lb.
    Local Organic Kale - 1/3 lb.
    Regular price
    $6.75
    Sale price
    $6.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Blueberries – 6 oz Package
    Organic Blueberries – 6 oz Package
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Raspberries – 6 oz package
    Organic Raspberries – 6 oz package
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Balsam Farms Sweet Potatoes - lb
    Balsam Farms Sweet Potatoes - lb
    Regular price
    $3.75
    Sale price
    $3.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Onions - per lb
    Onions - per lb
    Regular price
    $1.75
    Sale price
    $1.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Cucumbers - lb
    Organic Cucumbers - lb
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Whole Organic Pineapple
    Whole Organic Pineapple
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemons - each
    Lemons - each
    Regular price
    $1.25
    Sale price
    $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yellow Peppers - 1/2 lb
    Yellow Peppers - 1/2 lb
    Regular price
    $2.75
    Sale price
    $2.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Cauliflower
    Organic Cauliflower
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cilantro - per bunch
    Cilantro - per bunch
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Local Organic Swiss Chard - 1/3 lb
    Local Organic Swiss Chard - 1/3 lb
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shallots - 8 oz
    Shallots - 8 oz
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ginger – 8 oz.
    Ginger – 8 oz.
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Broccoli - Bunch
    Organic Broccoli - Bunch
    Regular price
    $5.25
    Sale price
    $5.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out