EAThampton · Our Weekly "Socially Appropriate" Supper Club Has Moved to Thursday Evenings!

Collection: Groceries to Go

74 products
  • Spindrift Sparkling Water - 8 Pack of 12 oz Cans
    Spindrift Sparkling Water - 8 Pack of 12 oz Cans
    Regular price
    $15.50
    Sale price
    $15.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Valley Whole Milk – ½ Gallon
    Organic Valley Whole Milk – ½ Gallon - 1/2 Gallon
    Regular price
    $8.95
    Sale price
    $8.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fage Total Greek Yogurt 5% Milk Fat - 17.6 oz
    Fage Total Greek Yogurt 5% Milk Fat - 17.6 oz
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Blackberries 6 oz package
    Organic Blackberries 6 oz package
    Regular price
    $5.25
    Sale price
    $5.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Clementines - 2 lb
    Clementines - 2 lb - 2 lb bag
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hand Sanitzer
    Hand Sanitzer - 16 oz bottle
    Regular price
    $12.50
    Sale price
    $12.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Avocados - each
    Avocados - each
    Regular price
    $2.75
    Sale price
    $2.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bag of Organic Artisanal Lettuces - 1/3 lb
    Bag of Organic Artisanal Lettuces - 1/3 lb
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Extra Virgin Olive Oil - Gallon
    Extra Virgin Olive Oil - Gallon
    Regular price
    $55.00
    Sale price
    $55.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Limes
    Limes - each
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bouquet Garni - Bunch of Cooking Herbs
    Bouquet Garni - Bunch of Cooking Herbs - each
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk Pail Apple Cider
    Milk Pail Apple Cider - 1/2 Gallon
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Asparagus per lb.
    Asparagus per lb.
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Thinly Sliced 24 month aged Prosciutto di Parma (3 oz)
    Thinly Sliced 24 month aged Prosciutto di Parma (3 oz)
    Regular price
    $14.75
    Sale price
    $14.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk Pail Apples
    Milk Pail Apples - each
    Regular price
    $1.75
    Sale price
    $1.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Saratoga Water - Still or Sparkling (28 oz bottles)
    Saratoga Water - Still or Sparkling (28 oz bottles)
    Regular price
    from $3.95
    Sale price
    from $3.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Onions - lb
    Red Onions - lb - per lb.
    Regular price
    $2.25
    Sale price
    $2.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Local Organic Spinach - 1/3 lb.
    Local Organic Spinach - 1/3 lb.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Parmesan Crisps- 4 per Package
    Parmesan Crisps- 4 per Package
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Powdered Latex Gloves - 100 per box
    Powdered Latex Gloves - 100 per box
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Challah - Available Fridays
    Fresh Challah - Available Fridays - Loaf
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mecox Bay Dairy · English-Style Cheddar - 1/2 lb
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cabbage - per head
    Cabbage Hamptons Groceries to Go
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Carrots - 2 lb
    Carrots - 2 lb - 2 lb bag
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yukon Gold Potatoes - lb
    Yukon Gold Potatoes - lb
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Eggs
    Organic Eggs - Dozen
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jalapenos
    Jalapenos
    Regular price
    $0.30
    Sale price
    $0.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Endive
    Endive
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Romaine Lettuce - per head
    Organic Romaine Lettuce - per head
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Parmigiano Reggiano - 6 oz
    Parmigiano Reggiano - 6 oz
    Regular price
    $11.50
    Sale price
    $11.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Garlic – 8 oz.
    Garlic – 8 oz.
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Local Organic Kale - 1/3 lb.
    Local Organic Kale - 1/3 lb.
    Regular price
    $6.75
    Sale price
    $6.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out